"İnovasyon ve Geleceğin Meslekleri" Söyleşisi

Söyleşide İnovasyonun Oluşturduğu Katma Değer ve Geleceğin Meslekleri Konuşuldu

2017 TÜBA Uluslararası Akademi Ödülünün Sahibi Aynı Zamanda TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Hüseyin ARSLAN, Konferans Salonumuzda “İnovasyon ve Geleceğin Meslekleri” İsimli Bir Söyleşi Gerçekleştirdi

“Konuşmakta Güçlük Çekiyorum”

Nazilli’de doğup büyüyen ve izleyiciler arasında ailesi dahil birçok yakınının yer almasından dolayı duygusal anlar yaşayan Prof. Hüseyin ARSLAN, kendisine büyük katkıda bulunduğunu belirttiği öğretmenlerini ve yakınlarını karşısında görünce konuşmakta zorlandığını ifade etti. Daha önce böyle bir an yaşamadığını, bu duygu yoğunluğunu ilk kez Nazilli’ de hissettiğini belirten Prof. Arslan, kendi hayatından örnekler vererek konuşmasını sürdürdü. Pek de iyi olmayan öğrencilik hayatında zamanla bazı insanların dokunuşlarının da etkisiyle başarılı bir öğrenci olmayı başardığını aktaran Arslan, herkesin bu başarıyı yakalayabileceğini aktardı. 

“Teknoloji Şart”

Gerçekleştirilen organizasyona yoğun ilgi gösteren öğrenciler ve üyelerimiz, inovasyonun oluşturduğu katma değer ve gelecekte öne çıkacak meslekler hakkında bilgi sahibi oldular. Bütün çağlarda teknolojiyi üreten, geliştiren ve bunları satan ülkelerin en çok kazancı elde ettiğine değinen Prof. Hüseyin ARSLAN, ülkemizin de teknoloji elde etmek için çok ciddi bir cari açık oluşturduğunu belirtti. Gençlerin bu konular üzerine eğilmeleri gerektiğine değinen Prof. Arslan, gençlerden kendi değerlerinin farkında olmalarını ve başarıya odaklanmalarını istedi. Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Prof. Arslan gelecekte ortak bir oluşumla Nazilli’de hayata geçirilebilecek bir inovasyon üssüne her türlü yardımı yapabileceğinin de sözünü verdi. Konuşmasının sonunda Nazilli Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK, Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ve Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER tarafından hediye ve plaket takdim edilen ARSLAN, katılımcılarla birebir sohbet ederek uzun süre salondan ayrılmadı.