2017'ye Girişimcilik Töreniyle Veda Ettik

350 Kursiyerimiz Sertifikalarına Kavuştu

Odamızın KOSGEB ve İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılan 350 girişimci adayı sertifikalarını konferans salonumuzda düzenlenen görkemli bir ödül töreniyle aldılar.

Girişimcilerimiz Gurur ve Mutluluk Kaynağımız

Nazilli Kaymakamı, kurumumuz Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlarının da protokolde yer aldığı törende açılış konuşmasını Yön. Krl. Başkanı Nuri ARSLAN yaptı. Girişimciliğin Türkiye ekonomisinin büyümesine katkıda bulunan önemli bir unsur olduğuna değinen ARSLAN, Nazilli Ticaret Odası olarak girişimcilik adına yürüttükleri faaliyetlerin neticelerinden memnun olduklarını ifade etti. 2017 yılında yaklaşık 350 yeni girişimciye sertifika vererek, iş kurmaları halinde 50.000 TL hibe desteği ve 100.000 TL sıfır faizli kredi imkanından faydalanacaklarını, bundan dolayı çok gururlu ve mutlu olduklarını dile getirdi.

Girişimciler Stant Kurarak Tanıtım Yaptılar

Gecede, NTO’ Girişimcilik Okulunda eğitimlerini tamamlayıp işyeri açan birçok girişimci stant açarak ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Mücevherat ve değerli taş, kitapevi, fotoğraf stüdyosu, güzellik salonu, söve/yalıtım, gelinlik moda evi, çeyizevi, butik pastane ve duvar kağıdı firmaları bu stantlarda ürünlerini sergilerken, harita mühendisliği ofisi ve pansiyon işletmeciliği yapan bazı girişimciler kartvizit ve broşürler ile işletmelerini tanıttılar. Stantlar katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Çok sayıda basın mensubunun da yer aldığı gecede katılımcılar bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler. Bu tören sayesinde, ticaret hayatına atılan yeni girişimciler; hem ürünleri tanıtma fırsatı, hem de yeni iş ortakları bulma şansı elde ettiler.