KOSGEB KOBİGEL Bilgilendirme Toplantısı

Üyelerimize KOBİGEL Programı Hakkında Detaylı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İmalat Sektöründeki Üyelerimize KOSGEB Tarafından Yayımlanan İmalat Sektörüne Yönelik 300.000 TL Hibe ve 700.000 TL Faizsiz Kredi İmkanı Sunan KOBİGEL Proje Teklif Çağrısı Bilgilendirmesi Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde KOSGEB başkanlığı tarafından açıklanan KOBİGEL proje teklif çağrısı kapsamında imalat sektörüne yönelik 300.000 TL hibe ve 700.000 TL faizsiz kredi verilmesine yönelik çağrı hakkında kurumumuz üyelerine kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı. Yeni hizmet binamız meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile üyelere proje hazırlama aşamasında izlemeleri gereken yollar da anlatılarak bilgilenmeleri sağlandı.

Proje Desteği sunacağız

Proje bazlı hibe ve kredilerin amacına uygun olduğunu ve bu tür desteklemelerin imalatı doğrudan artıracağını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN “Bu tür destekler doğrudan imalat sektörüne makine-ekipman, personel ya da yazılım karşılığında sağlandığından kaynağın verimsiz kullanılması söz konusu değil. Proje karşılığında verilen bu tür desteklerde işletmelere kullanmak istedikleri parayı ne yapacaklarını anlatmaları talep ediliyor. Bu sayede paranın doğrudan üretime girmesi sağlanıyor. Bu tür projelerin ekonomiyi hızlı büyüteceğine inanıyoruz. Bu sebeple kurumum personelimiz tarafından proje hazırlamak isteyen herkese destek sunacağız. Üyelerimiz takıldıkları her konuda kurumdaki yetkili personelimizle iletişime geçebilirler” ifadelerine yer verdi.