Sayın Valimiz Odamıza İade-i Ziyarette Bulundu

Aydın Valisi Sayın KÖŞGER'in Odamıza İade-i Ziyareti

16.08.2017 tarihinde Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER Odamıza ziyarette bulundu. Sayın KÖŞGER ve ona  eşlik eden Sayın Kaymakamımız İbrahim KÜÇÜK'ü, Belediye Başkanımız Haluk ALICIK ‘ı Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER ve Meclis Üyeleri karşıladı.

Hizmet binamızı gezen Sayın KÖŞGER’e, Odamız Başkanı ARSLAN sorumluluk sahamızdaki bölge sorunlarından bahsetti. Aydın İli 1/100.000 Çevre Düzeni Planının acilen gündeme gelip revize edilmesi gerektiğini çünkü müteşebbis olmasına rağmen sanayi alanlarının yetersizliği sebebiyle yatırım yapılamadığını, istihdamın artış göstermesi ve KDV üretebilmek için sanayi alanlarının artırılması gerektiğinin üzerinde durdu. Ayrıca Meslek Liselerinin önemini ve daha cazip hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. İş dünyası göz önünde bulundurulduğunda Kaynakçılık, CNC, Otomotiv, Elektrik vb. bölümlerde üretim yapacak nitelikli elemanın gerekliliğini ve eğer Meslek Liselerine gereken önem verilmezse ileriki yıllarda istihdam edilecek vasıflı personel yetersizliği ile karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti. Nazilli Ticaret Odası olarak faaliyetlerimiz ve projelerimiz hakkında bilgi veren ARSLAN, Sayın Valimizin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek iş birliği içerisinde hizmet etmek istediklerini ifade etti

Yavuz Selim Köşger, Nazilli Aydınımızın önemli ve en büyük ilçelerimizden biridir. Nazilli'yi biliyoruz, tanıyoruz. Bugün de Nazilli hakkında güzel bilgiler aldık. Bizim amacımız ilçelerimizi, şehrimizi, Türkiye'mizi bulunduğu yerden daha iyi yerlere getirebilmek. Bu bağlamda Nazilli'de ekip arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yapacağız. Bütün kurum ve kuruluşlarla uyum ve düzen içinde daha iyi bir Nazilli, Aydın ve Ülkemiz için çalışacaklarını söyledi.