NTO MESLEK KOMİTELERİ, NAZİLLİ KAYMAKAMI S.SIRRI ARISOY’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Odamız Yön. Kurulu Bşk. Nuri ARSLAN ile NTO Meslek Kom. Başkanlarından oluşan heyet, Antalya Muratpaşa Kay. Nazilli Kay. atanan Sn.ARISOY’ a yeni görevinde başarılar dilerken Nazilli için tespit edilen sorunlar ve çözüm konusunda bilgi verdiler. 

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ile Ticaret Odası Meslek Komiteleri Başkanlarından oluşan heyet, Antalya Muratpaşa Kaymakamlığından Nazilli Kaymakamlığına atanan Sn.ARISOY’ a yeni görevinde başarılar dilerken Nazilli Bölgesi için tespit edilen sorunlar ve çözüm önerileri konusunda bilgi verdiler. 


Meslek gruplarını temsil eden komite başkanları yaptıkları bilgilendirmede ; Nazilli ve bölgesinin hak ettiği konumda olmadığını, kamu yatırımlarının yetersizliğini, yeni iş ve yatırım alanlarının gelmesi bir yana mevcuttan eksilme olduğunu öncelikle bu durumun önlenmesi gerektiğini ifade ettiler. Nazilli Polis Meslek Okulu ve Sümerbank örneklerinde yaşandığı üzere giden kamu yatırımlarının yerine başka alternatif kurumların gelmediğini, bölgenin ekonomik ve sosyal anlamda zayıfladığını ifade ederken yeni sanayi ve ticaret alanlarına had safhada ihtiyaç bulunduğu Sn.ARISOY’ A aktarıldı.      


Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı ARISOY; öncelikle Ticaret Odası komitelerine ve Başkan Nuri ARSLAN’ a nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve kendisine aktarılan sorunları dinledi. Yapılan değerlendirmede; amaçlanan hedeflere ulaşmak için bölgedeki kurum ve kuruluşların öncelikle güç birliği yapması ve bölgenin sorunlarıyla ilgili faaliyet ve çalışmalarda birlikte hareket etmeleri gerektiği aksi halde kayıpların artarak devam edeceği istişare edildi. Bölgenin fikir önderi Nazilli Ticaret Odasının “Uzun Yaşam Köyü” projesinin mutlaka hayata geçirilmesi gereken farklı bir proje olduğu belirtilirken, ulaşılabilir, yapılabilir hedeflerin belirlenmesi gerektiği ifade edildi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.