ODAMIZ ,GÜN AYDIN’LA BAŞLAR TANITIM LANSMAN TOPLANTISINA KATILDI

“Gün Aydın’la başlar” sloganıyla Aydın Valiliği tarafından başlatılan Aydın Tanıtım Lansman Toplantısı Kuşadası Korumar Hotel de Luxe Otelde yapıldı. Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ın katıldığı toplantıya, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Mustafa Savaş, ADÜ Rektörü Prof.Dr.Osman Selçuk Aydemir, Denizli GEKA Genel Sekreter Vekili Özgül Akdoğan, Aydın ili ilçe kaymakam ve belediye başkanları, STK Temsilcileri ve turizm paydaşları da katıldı.

Aydın’ın doğası, tarihi, gastronomisi ve kültürünün video, slayt gibi materyallerle desteklenerek tanıtıldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan Koordinatör Reyhan Türkmen” Aydın’ın ekonomisinden kültürüne, gastronomisinden tarihi değerlerine ve tarımsal ürünlerinin önemine kadar birçok özelliğinin tanıtılması gerekmektedir” dedi.

Odamız Yönetim Kurulu Nuri Arslan” Nazilli Ticaret Odası olarak göreve geldiğimiz günden bu yana bölge tanıtımını yapmakta ve ticaretin gelişmesi için çaba sarf etmekteyiz. Yöresel ürünlerimizin, yemek kültürümüzün bilinirliliğini artırmak için gerek yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarında üyelerimizin ürünlerini sergilemekte gerekse web ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşmaktayız. Özellikle sorumluluk sahamızda bulanan Nysa, Afrodisias ve Arapapıştı Kanyonu gibi tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtımına yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır. Türkiye’nin bereketli ve doğal güzelliklerine sahip bir bölgesinde yaşamaktayız. Odamız olarak bölge tanıtımına yönelik yapılacak tüm etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.