Nazilli Ticaret Odası Üyeleri İstanbul Yapı Fuarı'nın Açılışına Katıldı

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ile birlikte Fuara katılan üyeler Yalıtım ,Kaplama, Yapı kimyasalları, Boya, Kapı, Beton ve Donatı elemanları, Kaba Yapı, tesisat, çevre düzenleme, İklimlendirme , İskele Yapı Elemanları, doğrama ve daha bir çok sektörde sunulan yeni ürünleri ve son gelişmeleri incelediler, ürün temsilcileri ile bire bir görüşme imkanı buldular.

Türkiye'nin dört bir yanından ve diğer 16 ülkeden gelen katılımcıların güçlü temsiliyle, Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul sadece Türkiye için değil, bölge için de bir merkez niteliği taşıyor.

2017 yılında Türkiye ekonomisi %7,4 büyürken, inşaat sektörünün değeri %8,9 artışla 146 milyar dolara yükseldi. Söz konusu büyümenin üçte ikisi, inşaat malzemeleri ihracatından sağlanan 17,3 milyar dolar ile gerçekleşti. Bu, Türk ekonomisinin hızlandırıcı faktörü oldu.


Yapılan açıklamaya göre, enerjisinin %75'ini ithal eden Türkiye’de enerji verimliliği sektörün kilit bir parçasıdır ve demiryolu gelişiminin yanı sıra kentsel dönüşüm ve gürültü kirliliğinin azaltılması da Türk inşaatını bir adım öteye götüren diğer alanlardır.

Şu ana kadar 2018 yılında Türk inşaatı konusunda güçlü bir başlangıç yapıldı. 2017 yılında %8,9 oranındaki sağlıklı bir büyümenin ardından, ülkenin inşaat sektörünün büyüme oranı 2018'in ilk çeyreğinde 9,7 puan arttı. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul artık bu büyümeden yararlanmak, daha fazla ziyaretçi çekmek ve inşaat sektöründe daha fazla iş fırsatı geliştirmeyi hedefliyor.