AYDIN 2019 YILI TURİZM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DİDİMDE YAPILDI

AYDIN VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER BAŞKANLIĞINDA YAPILAN TOPLANTIDA AYDIN BÖLGESİ OLARAK TURİZM SEKTÖRÜNDE YAPILMASI GEREKEN ÇALIŞMALAR KONUŞULDU.

 

Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER tarafından yönetilen toplantısının açılış konuşmalarını; Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi ERBAŞ, İl kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz ATABAY ve Didim Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ yaptılar.

Odamız adına Eray Rüştü TAKA’nın iştirak ettiği toplantıya Turizm İşletmelerinin genel müdürleri ile dernek, kurum ve kuruluş temsilcileri; kendi konularıyla ilgili sorunlarını ve yapılması gerekli olan yatırım konularını aktardılar.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde; Aydın İlinin turizm bakımından Türkiye’nin en şanslı bölgesi olduğu, bölgede 23 tane antik kent bulunduğu , sadece bu kentlerin dahi başlı başına bir hazine olduğu, ayrıca Avrupalı yaşlılara yönelik sağlık ve termal turizmine yatırım yapılması gerektiği, bölgenin gastronomik zenginliği ile ilgili festival ve tanıtımların yapılması gerektiği söylendi ve sonuç itibariyle Aydın ilinde turizm anlayışının sadece Kuşadası Didim olmadığı tüm bölgedeki turizm potansiyelinin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılması istendi.