AR-GE, KOSGEB, TÜBİTAK ve GEKA Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

Nazilli Ticaret Odası, imalat sanayinde faaliyette bulunan sektörlere Ar – Ge desteklerinin anlatıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Yatırımcıların destekler ve faydalanma süreçleri hakkında bilgi sahibi olduğu toplantıda işletmelerin Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurmalarının sağlayacağı katkı ve bu merkezlere sağlanan destekler de aktarıldı.

Hedef 10 Tasarım Merkezi

Yürürlükteki yasa ile kendi bünyesinde 15 teknik personel çalıştıran işletmelerin Ar-Ge, 10 teknik personel çalıştıran işletmelerin de Tasarım Merkezi kurarak işçilik maliyetleri ve araştırma giderlerinin devlet tarafından karşılanacağını aktaran yetkililer, geleceğimizin Ar-Ge çalışmalarına bağlı olduğu, Ar – Ge çalışmalarına verilen desteklerin bu sebeple büyük önem taşıdığını aktardılar.

Yatırımcı Çok Yatırım Alanı Yok

Toplantıda söz alan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN, bölgede arazi bekleyen yatırımcı sayısının çok fazla olduğunu, hepsinin yatırım arazisi engeline takıldığını aktardı. Bürokratik engellerin de aşılması için kurumlar arası iş birliğinin sağlanması gerektiğine değinen Başkan Arslan’ın sözleri toplantıya katılanlar tarafından büyük beğeni kazandı.

Aydın Bilim, Sanayi Teknoloji İl Müdürü Tunay ÇOBAN, Aydın KOSGEB uzmanı Tuğrul BIYIK, Aydın GEKA İl Koordinatörü Armağan AYDIN, ADÜ Nazilli İİBF’ den Yrd. Doç. Dr. Hüseyin ŞENKAYAS ve Aydın KÜSİ Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Aslı YORULMAZ katıldığı geniş bilgilendirme toplantısı sonrası katılımcıların bütün soruları cevaplandırıldı.